Menu

  Women’s Center  
 
Centrum Kobiet istnieje w Krakowie od 1995 roku. Mieściło się najpierw na Podzamczu, potem przy placu Szczepańskim, a od grudnia 2003 roku znajduje się przy ul. Szczepańskiej 3/3, tuż przy Rynku Głównym.
 
Centrum Kobiet jest najwiekszym projektem Fundacji Kobiecej eFKa, wspieranym przez Fundację im. Heinricha Boella.
 
Centrum Kobiet jest miejscem, do którego kobiety przychodzą, by porozmawiać o feminizmie, by się spotkać, podzielić swoimi pomysłami i zainspirować się nawzajem.
Mieści się tutaj redakcja feministycznego kwartalnika "Zadra" oraz "centrala" listy dyskusyjnej Gender. Kilka razy w miesiącu odbywają się otwarte spotkania dyskusyjne na tematy związanie z kobietami i feminizmem. Znaczna większość uczestniczek spotkań to kobiety, choć przychodzą też mężczyźni. Informacje o terminach spotkań wysyłane są pocztą raz w miesiącu tym, którzy/które chcą ją otrzymywać i zostawią w Centrum Kobiet swój adres pocztowy Zawiadomienia o naszych spotkaniach wysyłamy też do lokalnej prasy. Szczególną formą spotkań dyskusyjnych jest Klub Polityczny eFKi.
 
Centrum Kobiet dysponuje dużym księgozbiorem feministycznym. Szczególnie cenny jest zbiór książek z teorii feminizmu. Z książek można korzystać na miejscu, jest też możliwość kserowania fragmentów.
Można też kupić w Centrum Kobiet "Zadrę" (numer najnowszy i numery archiwalne), wydawane kiedyś przez eFKę pismo "Pełnym Głosem", oraz książki Wydawnictwa eFKa.
 

Realizacja projektu Centrum Kobiet została zakończona
31. 12. 2003 r.

Obecnie dzięki współpracy z Fundacją Heinricha Boella, realizowane są dwa projekty:
 
1. Ogólnopolski Projekt "Feministyczna Edukacja i Informacja", w ramach którego wydawana jest Zadra, prowadzone są strony www oraz internetowa lista dyskusyjna Gender.
 
2. "Forum Kobiet", który umożliwia uczestniczenie w otwartych spotkaniach dyskusyjnych i korzystanie z czytelni feministycznej.


 

 
 


• Subskrypcja

Wpisz swj adres i zatwierd aby otrzymywa regularne informacje o nowociach na stronach eFKi

 
 Copyright © 2003 Fundacja Kobieca "eFKa"            projekt - Dominik Paszkiewicz, wykonanie -